Alergija gyvūnų plaukams

Hund und Katze liegend

Naminiai gyvūnai namuose dažniausiai kambariniai: ypač šunys ir katės, taip pat triušiai, jūrų kiaulytės, žiurkėnai, beždžionės, smiltpelės, žiurkės, naminiai šeškai, pelės ir poniai!

Alergenai dažniausiai randami gyvūnų seilėse, šlapime, prakaite ir odos dalelėse.

Šie patenka į dulkes, ant drabužių, užuolaidų, kilimų, pagalvių ir lentynų. Taip pat alergenus gali atnešti ir gyvūnai, „besilankantys“ namuose.

Drabužiai taip pat gali būti užteršti, jei lankysitės svečių namuose, kurie turi gyvūnų.

KAIP SUMAŽINTI ALERGIJOS RIZIKĄ?

Chat roux dormant sur un coussin

  • Reguliariai vėdinkite kambarius, siurbkite grindis, vietas po baldais ir vietose, kur miega ar būna naminiai augintiniai: lova, sofa ir pagalvės.
  • Jei lietėtės su gyvūnu, persivilkę drabužius, nepadėkite jų nenuvalę drėgna šluoste, reikėtų dėvėti ir kaukę.
  • Maudykite savo augintinius, tikrinkite jų odą ir kailį. Jie gali būti užkrėsti dulkių erkutėmis, parazitais ar kitais mikrobais. Jei reikia, kreipkitės pagalbos į profesionalus.
  • Net jei tai ir sudėtingas sprendimas, geriausia nelaikyti naminių gyvūnų namuose. Jei tokių yra, laikykite juos toliau nuo gyvenamųjų kambarių, ypač miegamųjų.

Šaltiniai:

Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé (AFSSAPS), Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance, Rhinite et conjonctivite allergiques de l’adulte, juin 2008, http://ansm.sante.fr/var/ansm_site/storage/original/application/e25dc9b71ff4e765c75d85f804c1b2a1.pdf